Asset 1SWN

سلام وطندار

۸ نیروی امنیتی در نیمروز و بغلان کشته شدند

Police Ok

منابع معتبر محلی و امنیتی در ولایت‌های نیمروز و بغلان از جان باختن ۸ نیروی امنیتی در نتیجۀ حملات طالبان در این ولایت‌ها خبر می‌دهند. در این حملات ۹ نیروی امنیتی دیگر زخمی شده‌اند.

یک ‌منبع معتبر محلی در نیمروز که نخواست هویتش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، شب گذشته (پنج‌شنبه، ۲ دلو/بهمن) طالبان به گونۀ گروهی بر یک پاسگاه موسوم به «هلیلی» در ولسوالی چخانسور این ولایت حمله کرده‌اند.

به گفتۀ منبع، در این حمله ۶ پولیس کشته شده و ۳ پولیس دیگر زخم برداشته‌اند. طالبان با تصرف این پاسگاه تمامی تجهیزات آن را با خود برده‌اند. مقام‌های امنیتی نیمروز در این باره چیزی به رسانه‌ها نمی‌گویند.

هم‌زمان با این منابع معتبر امنیتی در ولایت بغلان به سلام‌وطندار می‌گویند که در ادامۀ حملات طالبان بر بخش‌هایی از حومۀ شهر پلخمری و ولسوالی بغلان مرکزی ۲ نیروی امنیتی جان باخته‌اند و ۶ نیروی دیگر زخمی شده‌اند.

به گفتۀ این منابع، در حملۀ این گرو بر یک پاسگاه در شهر کهنۀ بغلان مرکزی ۲ نیروی امنیتی کشته و ۳ تن دیگر زخم برداشته‌اند. هم‌چنان در یک حملۀ دیگر طالبان بر یک پاسگاه در دندشهاب‌الدین شهر پلخمری ۳ نیروی امنیتی زخمی شده‌اند و پاسگاه تخریب شده است.

شماری از نیروهای امنیتی در ولسوالی بغلان مرکزی می‌گویند که به دلیل کنترل طالبان بر شاهراه پلخمری ـ کندز نیروی کمکی به محل فرستاده نشده و آنان زخمیان را با مرکب به مرکز این ولسوالی منتقل کرده‌اند. وضعیت نظامیان وخیم گفته شده است.

منابع امنیتی در بغلان می‌افزایند که یک سرگروه نیروهای پولیس محلی با دو نگهبانش و بیش از ده میل جنگ‌افزار در حوزۀ دوم امنیتی شهر پلخمری در یک کیلومتری فرماندهی پولیس، به طالبان پیوسته است.

به گفتۀ منابع، شماری از این سربازان پس از آزادشدن از نزد طالبان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

باشنده‌گان ولایت بغلان با نگرانی از بدترشدن اوضاع امنیتی این ولایت می‌گویند در حال حاضر تنها نظامیان در ساختمان حوزۀ دوم امنیتی حضور دارند و طالبان در نزدیکی ساختمان ولایت و فرماندهی پولیس رسیده‌‌اند.

مقام‌های امنیتی و محلی بغلان در بارۀ حملات طالبان و تلفات نظامیان جزییاتی به دست نمی‌دهند، اما می‌گویند که نیروهای امنیتی در منطقۀ بند دوم شهر پلخمری جابه‌جا شده‌اند.

طالبان هنوز در بارۀ این رویدادها چیزی نگفته‌اند.

از سوی دیگر وزارت دفاع می‌گوید روز گذشته در نتیجۀ برخورد یک راکت هاوان در ولسوالی گیزاب، ولایت ارزگان یک کودک کشته و یک کودک دیگر زخمی شده است.

این وزارت امروز (جمعه ۳ دلو/بهمن) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این راکت هاوان از سوی افراد گروه طالبان به سوی غیرنظامیان شلیک شده است.

در این خبرنامه آمده است که نیروهای ارتش به محل رویداد رفته‌اند و با ارایه کمک‌های اولیۀ صحی زنده‌گی کودک زخمی را نجات داده‌اند.

طالبان تاکنون در این باره نیز چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام