شاهراه کابل_گردیز که حدود ۱۰۰ کیلومتر طول دارد، چند سال پیش آسفالت شد. اما طی چند سال گذشته بیش از ۵۰ پُل و پُلچک در نتیجۀ درگیری‌ها میان دولت پیشین و طالبان و نیز در اثر انفجار ماین‌های کارگزاری‌شده در مسیر این شاهراه تخریب شده که خرابی آن راننده‌گان و مسافران را با مشکل روبه‌رو کرده است.

شماری از راننده‌گان مسیر شاهراه کابل_گردیز می‌گویند که پُل‌ و پُلچک‌های تخریب‌شده در مسیر این شاهراه سبب مشکلات فنی برای وسایل نقلیۀ آن‌ها می‌شود. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که پُل و پُلچک‌های تخریب‌شده را بازسازی کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

علی‌شاه پکتیاوال که از مسیر شاهراه کابل_گردیز عبور می‌کند، از امارت اسلامی خواهان بازسازی پُل و پُلچک‌های آسیب‌دیده است. او می‌گوید که بازسازی این پُل و پُلچک‌ها ضروری‌ست؛ زیرا مسافران نیز سفر سختی دارند.

با این حال، مسئولان ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ پکتیا و لوگر می‌گویند که بازسازی پُل‌ و پُلچک‌های آسیب‌دیده در اولویت کاری آنان است. آنان می‌افزایند که کارهای مقدماتی بازسازی این پُل‌ و پُلچک‌ها نیز آغاز شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شاهراه کابل_گردیز نه‌تنها در اثر انفجار ماین‌های کارگزاری‌شده آسیب دیده؛ بل‌ برخی از بخش‌های آن در اثر سیل نیز تخریب شده است و اگر به موقع بازسازی نشود، بسیاری از آن‌ها در خطر ریزش قرار دارند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: