شاهراه کابل_گردیز که حدود ۱۰۰ کیلومتر طول دارد، چند سال پیش آسفالت شد. اما طی چند سال گذشته بیش از ۵۰ پُل و پُلچک در نتیجۀ درگیری‌ها میان دولت پیشین و طالبان و نیز در اثر انفجار ماین‌های کارگزاری‌شده در مسیر این شاهراه تخریب شده که خرابی آن راننده‌گان و مسافران را با مشکل روبه‌رو کرده است.

شماری از راننده‌گان مسیر شاهراه کابل_گردیز می‌گویند که پُل‌ و پُلچک‌های تخریب‌شده در مسیر این شاهراه سبب مشکلات فنی برای وسایل نقلیۀ آن‌ها می‌شود. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که پُل و پُلچک‌های تخریب‌شده را بازسازی کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

علی‌شاه پکتیاوال که از مسیر شاهراه کابل_گردیز عبور می‌کند، از امارت اسلامی خواهان بازسازی پُل و پُلچک‌های آسیب‌دیده است. او می‌گوید که بازسازی این پُل و پُلچک‌ها ضروری‌ست؛ زیرا مسافران نیز سفر سختی دارند.

با این حال، مسئولان ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ پکتیا و لوگر می‌گویند که بازسازی پُل‌ و پُلچک‌های آسیب‌دیده در اولویت کاری آنان است. آنان می‌افزایند که کارهای مقدماتی بازسازی این پُل‌ و پُلچک‌ها نیز آغاز شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شاهراه کابل_گردیز نه‌تنها در اثر انفجار ماین‌های کارگزاری‌شده آسیب دیده؛ بل‌ برخی از بخش‌های آن در اثر سیل نیز تخریب شده است و اگر به موقع بازسازی نشود، بسیاری از آن‌ها در خطر ریزش قرار دارند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: