بانک مرکزی افغانستان، امروز در رشته‌تویتی اعلام کرده که به ادامه‌ی کمک‌های بشردوستانه‌ی کشورهای کمک‌کننده به افغانستان، یک بسته‌ی نقدی ۴۰ میلیون‌ دالری، روز چهارشنبه، ۱۹ دلو، به کابل رسیده و به یکی از بانک‌های تجارتی سپرده شده است.

این بسته‌ی ۴۰ میلیون دالری، پس از وقفه‌ی نزدیک به یک ماه به کابل رسیده است. آخرین بسته در ۲۴ جدی رسیده بود. بر اساس گزارش‌ها، تا کنون ۲۳ بسته‌ی ۴۰ میلیون‌ دالری و بیش از ۳۰ بسته‌ی ۳۲ میلیون دالری به افغانستان رسیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

بر بنیاد آمار بانک مرکزی، در مجموع میزان کمک‌های نقدی جامعه‌ی جهانی پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان، به بیش از یک میلیارد و ۸۷۳ میلیون دالر می‌رسد.

این بانک، گفته است که از هر حرکت اصولی که سبب آمدن اسعار به کشور شود و به نیازمندان جامعه کمک کند، قدردانی می‌کند و در زمینه‌ی تقویت و استحکام هرچه بیش‌تر سکتور بانکی، به تلاش‌های خود ادامه می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

بانک مرکزی، ضمن قدردانی از کمک‌های جامعه‌ی جهانی، ابراز امیدواری کرده است که این کمک‌ها از طریق سکتور بانکی صورت گیرد.

دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، پیش از این گفته است که این پول‌ها در حساب‌های مشخص این سازمان در یک بانک خصوصی برای استفاده توسط نهادهای سازمان ملل متحد نگه‌داری می‌شود و امارت اسلامی به آن دست‌رسی ندارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: