مسئولان وزارت صحت عامه، می‌‌گویند که در یک ماه پسین، ۳۰ تن مواد خوراکی بی‌کیفیت را از ۲۲ ناحیه‌ی شهر کابل، جمع‌آوری کرده و امروز (دوشنبه، ۲۹ حوت) از بین برده اند. مسئولان این وزارت، از شرکت‌های تولیدی می‌خواهند که از واردکردن مواد بی‌کیفیت به افغانستان، خودداری کنند.

حبیب‌الله آخوندزاده، معین عرضه‌ی خدمات صحی وزارت صحت عامه، می‌گوید: «۳۰ تن مواد خوراکی بی‌کیفیت از جمله نوشابه‌ها، بیسکویت و دیگر مواد خوراکی را از ۲۲ ناحیه‌ی شهر کابل جمع‌آوری کرده‌ایم که جان شهروندان را به خطر می‌انداخت و آن‌ها را از بین برده‌ایم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از باشندگان کابل، با گلایه از افزایش مواد خوراکی بی‌کیفیت در بازارها، می‌گویند که شرکت‌های تولیدی به منظور فروختن مواد بی‌کیفیت شان، همه‌ساله در رمضان، تخفیف بیش‌تر می‌دهند که این کار آن‌ها، سبب ایجاد بیماری‌ها برای شهروندان می‌شود.

شاه‌محمد، باشنده‌ی کابل، می‌‌گوید: «فروش مواد بی‌کیفیت در کراچی‌ها در سطح شهر، بیش‌تر شده است. تاجران با فروش محصولات شان با بهای پایین‌تر، می‌خواهند که مواد بی‌کیفیت شان زودتر به فروش برسد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

شکرالله، دیگر باشنده‌ی کابل، نیز می‌گوید: «مواد بی‌کیفیت در بازارها بیش‌تر شده است. مردم به دلیل ناداری، ناچار اند از مواد بی‌کیفیت استفاده کنند که بعضی وقت‌ها حتا سبب مرگ شهروندان می‌شود.»

بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، این وزارت در یک سال‌ونیم پسین، یک هزار و ۶۰۰ تن مواد بی‌کیفیت را از تمامی ناحیه‌های شهر کابل جمع‌آوری کرده و از بین برده است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: