وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست امارت اسلامی، با پخش خبرنامه‌ای اعلام کرده که عصر امروز (جمعه، ۲۸ ثور) در شهر بامیان علیه مردم عام شلیک صورت گرفته است که در نتیجه‌ی آن، سه تن شامل یک افغان و دو شهروند بیرونی کشته شده اند.

این وزارت، گفته است که در این رویداد چهار تن شامل سه افغان و یک شهروند بیرونی نیز زخمی شده اند. وزارت داخله، افزوده است که نیروهای امنیتی تلاش‌های شان را برای شناسایی و بازداشت عاملان رویداد آغاز و تا کنون چهار تن را در پیوند به این رویداد بازداشت کرده اند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

وزارت داخله، تأکید کرده است: «امارت اسلامی افغانستان این جنایت را به شدت محکوم می‌کند. تأثرات عمیق خود را با خانواده‌های قربانیان ابراز می‌دارد و اطمینان می‌دهد که همه مجرمین قضیه را پیدا کرده و به جزای عمل شان خواهد رسانید ان‌شاءالله.»

منابع محلی در بامیان، پیش‌تر به سلام‌وطندار گفتند که افراد مسلح ناشناس چند تن به شمول گردش‌گران بیرونی را، در مرکز این ولایت تیرباران کرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی منابع، در این حمله‌ی مسلحانه چند گردش‌گر بیرونی و هم‌راهان شان هدف قرار گرفته اند. منابع، افزودند که این حمله عصر امروز در ساحه‌ی «سر بازار» مرکز بامیان در برابر هتل «هایلند» انجام شده است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله‌ را برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: