حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح امروز، بار دیگر صدای انفجاری آرامش پایتخت‌نشینان را به هم ریخت. در این انفجار، موتر حامل کارمندان وزارت احیا و انکشاف دهات، هدف ماین کنارجاده‌ای قرار گرفت. گواهان رویداد، می‌گویند که در این انفجار بیش‌تر از ۲۰ تن زخمی شده اند.

نذیر محمود که از نزدیک رویداد را دیده است، به سلام‌وطندار می‌گوید: «صبح بر موتر کاستر انفجار شد و چره‌ی آن به شیشه‌ی ما خورد، ما از اتاق فرار کردیم و بیرون برآمدیم، دیدیم که مردم زیاد زخمی شده اند و در موتر کاستر تخمینی ۲۵ تا ۳۰ تن بودند که بیش‌تر از ۱۰ نفر خود شان پایین شدند و باقی آن را مردم پایین کردند.»

عبدالمصور که پدرش کارمند وزارت احیا و انکشاف دهات است و در این رویداد زخم برداشته، می‌گوید که از این رویداد وحشت‌زده شده است و از امارت اسلامی می‌خواهد که برای تأمین امنیت مردم تلاش کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او می‌‌افزاید: «من در خانه بودم و آمادگی این را داشتم که دانش‌گاه بروم، پدرم زنگ زد و گفت که من زخمی هستم و من را به شفاخانه می‌برند و من دیگر ندانستم که چه‌گونه به شفاخانه رسیدم و هنوز نتوانسته‌ام که پدرم از نزدیک ببینم. از امارت اسلامی می‌خواهیم که در بخش تأمین امنیت مردم تلاش کند.»

حشمت‌الله، باشنده‌ی دیگر کابل که همسر عمه‌اش در این انفجار زخم برداشته، از امارت اسلامی می‌خواهد که در بخش تأمین امنیت مردم، بیش‌تر تلاش کند.

او می‌گوید: «شوهر عمه‌ام در وزارت انکشاف دهات کار می‌کند و در این انفجار زخمی شده است. از امارت اسلامی می‌خواهیم که امنیت مردم را تأمین کند، در غیر آن، مردم مجبور می‌شوند که برای حفظ جان شان به کشورهای همسایه مهاجر شوند.»

عزیز استانکزی، آگاه مسائل نظامی، می‌گوید که برای پیش‌گیری از وقوع این دست رویدادها، نیاز است که از نظامیان باتجربه در حکومت پیشین استفاده شود.

او، به سلام‌وطندار می‌گوید: «نیروهای امنیتی شمار شان کم‌تر است، باید افزایش داده شود و مسئولان امارت اسلامی باید از نیروهای کارکشته و نظامی پیشین که اکنون در خانه استند، استفاده کنند. اگر از نیروهای امنیتی که تحصیلات بیش‌تری دارند استفاده شود، رقم این رویدادها کاهش می‌یابد.»

از سویی هم، خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امینه‌ی کابل، می‌گوید که انفجار امروز موتر حامل کارمندان وزارت احیا و انکشاف دهات را هدف قرار داده و در نتیجه‌ی آن هشت تن زخم برداشته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این انفجار صبح امروز در ساحه‌ی «کارته‌ی مأمورین»، از مربوطات حوزه‌ی پنجم امنیتی شهر کابل رخ داد. در این رویداد، یک موتر نوع کاستر حامل کارمندان وزارت احیا و انکشاف دهات آماج انفجار ماین کنارجاده‌ای قرار گرفت.

مسئولیت این انفجار را هنوز فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است.

این در حالی است که در بیش‌تر از یک سال گذشته هرچند روز درمیان، رویداد انفجاری یا انفجاری_انتحاری شهروندان افغانستان را هدف قرار داده و از آن‌ها کشته و زخمی گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: