به نقل از گزارش‌ها، کانی وست، خوانندۀ رپ آمریکایی و همسر کیم کارداشیان، مدل، بازرگان و بازیگر مشهور ایالات متحده رسماً کارزارهای انتخاباتی‌اش را آغاز کرد.

او پس از فیلم «پلنگ سیاه» به مدل کشورداری تخیلی «واکاندا» در این فیلم علاقه‌مند شده و با ایجاد حزب خودخوانده «تولد» از این مدل برای ریاست‌جمهوری الهام گرفته است.

کانی وست با کیم کارداشیان چهار سال پیش از حامیان بزرگ دونالد ترامپ در کاراز انتخاباتی بودند، اما حالا خودشان را برای حضور در رقابت انتخاباتی با ترامپ آماده می‌کنند.

 

او در گفت‌وگویی تلویزیونی گفته است: «در هیچ انتخاباتی رأی نداده است و هیچ سازوکار و دستگاه انتخاباتی ندارد. اما مانند تمام کارهایی که در زنده‌گی انجام داده‌، این کار را نیز برای بردن انجام می‌دهد.»

ترامپ در گفت‌وگوی روز سه‌شنبه با وب‌سایت خبری «ریل کلیر پالتیکز» در بارۀ این خواننده گفت: «وست دارای یک صدای واقعی است.»

هر فردی با داشتن حداقل ۳۵ سال، محل تولد در آمریکا و حداقل ۱۴ سال سکونت متوالی در این کشور فارغ از این که چه جنسیت، رنگ پوست یا شغلی دارد، می‌تواند در انتخابات ایالات متحده آمریکا شرکت کند، بنابراین فردی مثل کانیه وست مانند سایر شهروندان آمریکایی صلاحیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارد.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: