یک نمایش‌گاه تجارتی، امروز (سه‌شنبه، ۱۶ عقرب) در محوطه‌ی دانش‌گاه خصوصی «باختر» در کابل گشایش یافت.

این نمایش‌گاه تجارتی، به منظور رشد اقتصادی، برقراری ارتباطات میان دانش‌جویان و سازمان‌های تولیدی و تجارتی و فراهم‌سازی زمینه‌های کاری به جوانان، از سوی دانش‌گاه باختر برای دو روز برگزار شده است.

نورمحمد نور، معاون اداری دانش‌گاه باختر، می‌گوید که این نمایش‌گاه‌ را به هدف توانمندسازی دانش‌جویان در بازار کار، به راه انداخته اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

او می‌افزاید: «ما به خاطر این که دانش‌جویان بتوانند به بازار کار آشنایی پیدا کنند و وضعیت بازار را بدانند، خواستیم به خاطر کار عملی شان این نمایش‌گاه را برگزار کنیم و آن‌ها بتوانند به گونه‌ی بهتر با بازار کار آشنایی پیدا کنند.»

در همین حال، عبدالوارث امیری، دانش‌جوی صنف سوم دانش‌کده‌ی اقتصاد دانش‌گاه باختر و یکی از برگزارکنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید که برگزاری این گونه نمایش‌گاه‌ها، برای فروش محصولات شان بسیار مهم است.

او می‌افزاید: «این نمایش‌گاه برای فروش محصولات ما بسیار مهم است. ما می‌توانیم با فروش محصولات خود، از بازار درک درست پیدا کنیم و در آینده با ایجاد تجارت‌های کوچک، می‌دانیم کدام محصولات و تولیدات را داخل کشور کنیم و کدام آن را نکنیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سلیمان نیازی، یکی از شرکت‌کنندگان این نمایش‌گاه، از شهروندان می‌خواهد که از محصولات و تولیدات وطنی استفاده کنند. او می‌گوید: «مردم باید محصولات و تولیداتی که در وطن ساخته می‌شود را بخرند و برای پشتیبانی از آن، از محصولات وطنی استفاده کنند.»

گفتنی است که در این نمایش‌گاه، محصولات وطنی و تولیدات صنعتی در ۱۷ غرفه به نمایش گذاشته شده است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: