یک بازرگان در شهر لشکرگاه، مرکز هلمند، یک کارخانه‌ی تولید «خوراک مرغ» را برای نخستین بار به ارزش ۲۰۰ هزار دالر امریکایی ساخته است.

عبدالهادی، رییس این کارخانه، می‌گوید که ماشین‌آلات این کارخانه را از ایران وارد کرده است. به گفته‌ی او، این کارخانه ظرفیت پروسس سه تُن مواد در یک ساعت را دارد.

عبدالهادی، می‌افزاید که کارهای فنی و ساخت این کارخانه در یک سال به پایان رسیده است. «دانه‌ی مرغ را به ولایت‌های هم‌جوار هم برای فارم‌داران مرغ صادر می‌کنیم. در این کارخانه به ۳۰۰ تن به گونه‌ی مستقیم و غیرمستقیم زمینه‌ی کار فراهم شده است.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در همین حال، محمدعمر یاسر، آمر مالداری ریاست زراعت، آبیاری و مالداری هلمند، می‌گوید که با ساخت کارخانه‌ی تولید دانه‌ی مرغ، به مردم راحتی زیادی فراهم می‌شود.

او می‌‌افزاید: «با ساخت این کارخانه ما بسیار خوش‌حالیم. پیش از این، مرغ‌داران دانه‌ی مرغ را از دیگر ولایت‌ها می‌آوردند؛ اما حالا در همین جا تولید می‌شود و کیفیت آن خوب است.»

همین گونه، فضل‌محمد فضلی، معاون ریاست صنعت و تجارت هلمند و غلام‌یحیا پشتون، مسئول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هلمند، می‌گویند که با فعالیت این کارخانه، فارم‌داران می‌توانند به آسانی در ولایت مورد نظر خود دانه‌های مرغ را به دست بیاورند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

فضل‌محمد فضلی، می‌گوید: «هلمند یک ولایت زراعتی است‌. الحمدلله امارت اسلامی در نظر دارد در هلمند تمامی سهولت‌ها را فراهم کند تا صنعت در این ولایت بیش‌تر رشد کند.»

بر اساس معلومات ریاست صنعت و تجارت هلمند، با ساخت این کارخانه شمار کارخانه‌های تولیدی در این ولایت، به ۱۴۵ کارخانه می‌رسد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: