مسئولان محلی هرات می‌گویند که روز گذشته (شنبه، چهاردهم جوزا)، میان نیروهای امارت اسلامی و کوچی‌های مال‌دار در این ولایت، درگیری رخ داده است.

محمودشاه رسولی، سخنگوی فرماندهی امنیۀ هرات، به سلام‌وطندار می‌گوید که در پی این درگیری دو نیروی امارت اسلامی زخمی شده‌اند. به گفتۀ او، در این درگیری هم‌چنان دو تن از کوچی‌ها کشته و چهار تن دیگر زخمی شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سخنگوی فرماندهی امنیۀ هرات می‌افزاید این درگیری هنگامی رخ داده است که شماری از کوچی‌های مال‌دار از ولایت‌های دیگر به ولسوالی کرخ هرات آمده و ۱۰ هزار مواشی‌شان را به علف‌چرها و کشت‌زارها رها کرده‌اند.

به گفتۀ او، در پی این اقدام، نیروهای امارت اسلامی چندین بار به صاحبان مواشی هشدار دادند، اما آنان اعتنایی نکردند.

مسئولان می‌افزایند که روز گذشته هیأتی از فرماندهی امنیه و ریاست استخبارات هرات با هیأتی از ولسوالی کرخ برای گفت‌وگو با صاحبان مواشی رفتند که با برخورد مسلحانه روبه‌رو شدند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ مسئولان، نخست کوچی‌ها دو تن از نیروهای امارت اسلامی را زخمی کردند و در برابر آن نیروهای امارت اسلامی نیز دو تن از کوچی‌ها را کشتند و چهار تن آنان را زخمی کردند.

هنوز روشن نیست این کوچی‌ها از کدام ولایت به ولسوالی کرخ آمده‌اند. گفته می‌شود که هیأتی از فرماندهی امنیۀ هرات برای تحقیقات بیش‌تر به کرخ رفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: