رنگینه حمیدی، سرپرست وزارت معارف که از مجلس نماینده‌گان رأی تأیید نگرفته است، در تازه‌ترین اقدام دست‌کم ۱۵ مشاور این وزارت را زیر نام اصلاحات و جلوگیری از تورم تشکیلاتی، برکنار کرده است.

شماری از مشاوران برکنارشده می‌گویند که سرپرست وزارت معارف بیشتر از هر زمانی این اداره را سیاسی ساخته است. به گفتۀ آنان، بانو حمیدی به تازه‌گی شماری از چهره‌های نزدیک به خودش را که پیشینۀ همکاری در مکتب خصوصی او را دارند، در این وزارت جابه‌جا کرده است.

پیش از این نیز گفته‌هایی مبنی بر تصفیۀ قومی و خویش‌خوری در وزارت معارف تا سرخط خبرها در رسانه‌ها رسیده بود. اما اکنون برکناری شماری از مشاوران از سوی رنگینه‌ حمیدی، نامزدوزیری که از مجلس نماینده‌گان رأی تأیید نگرفت، انتقادهایی را متوجه رهبری وزارت معارف کرده است.

حمیرا قادری، مشاور وزارت معارف که به تازه‌گی از سوی رنگینه‌ حمیدی، سرپرست این وزارت برکنار شده در گفت‌وگویی با سلام‌وطندار می‌گوید، هم‌اکنون بیش از هر زمان دیگری زدوبندهای سیاسی، بحث‌های قومی، سمتی و زبانی در معارف کشور اوج گرفته است.

به گفتۀ بانو قادری، سرپرست وزارت معارف که از سوی مجلس نماینده‌گان رأی تأیید نگرفته است، به تازه‌گی شماری از چهره‌ها را از مکتب خصوصی خودش در وزارت معارف مقرر کرده است. او می‌گوید، جابه‌جایی افرادی که دانش و تخصص اداری معارف را ندارند، سبب شده که مشکلات بیش از پیش دامن‌گیر معارف کشور شود.

بانو قادری می‌گوید که پس از وضع قرنطین به دلیل شیوع ویروس کرونا، وزارت معارف به گونه‌یی فلج شده و از همین‌رو چاپ کتاب‌ها نیز به تأخیر افتاده است.

اما نجیبه آرین، سخنگوی وزارت معارف با رد اتهام فساد و خویش‌خوری در این وزارت می‌گوید که تصمیم برکناری مشاوران به هدف اصلاحات و جلوگیری از تورم تشکیلاتی در این نهاد گرفته شده است. او می‌گوید که آوردن اصلاحات در هر اداره یک اصل است و این برکناری‌ها هیچ‌گونه مسألۀ تعصبی و موضوع سیاسی و شخصی را در بر ندارد.

سخنگوی وزارت معارف می‌گوید که این وزارت پیش از این بیش از ۲۰ مشاور در بخش‌های گونا‌گون داشت که دست‌کم ۱۵ تن آنان به هدف اصلاحات و جلوگیری از تورم تشکیلاتی، برکنار شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: