برخی منابع دولتی در لغمان می‌گویند که جنگ‌جویان طالب از یک هفته به این‌سو حمله‌های‌شان را بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی الینگار این ولایت، آغاز کرده و تاکنون این گروه هفت پاسگاه امنیتی را بی‌تلفاتی تصرف کرده‌اند.

به گفتۀ منابع، طالبان تاکنون چهار پاسگاه سربازان ارتش، دو پاسگاه پولیس ملی و یک تولی را در ولسوالی الینگار تصرف کرده‌اند.

منبعی که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان شب گذشته پاسگاه «ادهار پُل» در ولسوالی الینگار و تولی «محل اردو» در منطقۀ گنگل و منگو را تصرف کرده‌اند. به گفتۀ منبع، سربازان این پاسگاه‌ها با پادرمیانی بزرگان قومی به ولسوالی رفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نصیراحمد همت، ولسوال الینگار می‌گوید که آنان نمی‌دانند در عقب تصرف پاسگاه‌های امنیتی بدون مقاومت و تلفات نیروهای امنیتی، چه جریان دارد. اما به گفتۀ او، بزرگان قومی پس از شلیک‌های پی‌هم به‌عنوان میانجی به محل می‌روند، طالبان پاسگاه‌ها را تصرف و سربازان را رها می‌کنند.گل‌زار سنگروال، عضو شورای ولایتی لغمان می‌گوید که تاکنون پاسگاه‌های تصرف‌شده به‌دست طالبان در الینگار، بدون کدام تلفاتی به هر دو طرف بوده است. به گفتۀ او، اکنون چند پاسگاه اطراف این ولسوالی نیز در محاصرۀ طالبان قرار دارد.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان در توییترش نوشته است که جنگ‌جویان این گروه شب گذشته در مناطق منگسو و کهنه‌گل ولسوالی الینگار یک قرارگاه بزرگ و یک پاسگاه را تصرف کرده و ۱۴ نیروی امنیتی را اسیر گرفته‌اند. به گفتۀ او، مقدار زیادی اسلحۀ سبک‌وسنگین نیز به‌دست آنان آمده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: