خیرالدین خیرخواه، سرباز پولیس ملی در غور از بی‌توجهی مسئولان امنیتی شکایت می‌کند. این سرباز که به تازه‌گی در نتیجۀ انفجار ماین کنار جاده‌یی طالبان در ولسوالی دولتیار غور زخم برداشته می‌گوید، بیش از یازده سال است در صفوف پولیس ملی کشور وظیفه انجام می‌دهد؛ اما تاکنون مقام‌های محلی و مرکزی به‌جز چند ورق و کاغذ، هیچ توجهی به او نکرده‌اند.

خیرالدین می‌گوید که از ناحیۀ کمر شدید زخم برداشته و اکنون در بستر بیماری‌ست. او می‌گوید که توان پرداخت هزینۀ درمانش را در بیرون از کشور ندارد و بارها این مشکل را با مقام‌های محلی و مرکزی شریک کرده؛ اما هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

خیرالدین می‌گوید که از ناحیۀ کمر شدید زخم برداشته و اکنون در بستر بیماری‌ست.

این سرباز پولیس ملی غور می‌افزاید که در یازده سال گذشته برای دفاع از ارزش‌های کشور در برابر گروه‌های مخالف دولت مبارزه کرده؛ اما هنوز هیچ رتبه‌یی از سوی رهبری وزارت داخله دریافت نکرده است.

مسئولان امنیتی و محلی غور در این باره چیزی نمی‌گویند. اما احمدضیا ضیا، معاون سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که رسیده‌گی و درمان زخمیان نیروهای امنیتی و کمک به خانواده‌های قربانیان از اولویت‌های کاری این نهاد است.

انتقاد سربازان و زخمیان نیروهای امنیتی مسألۀ تازه نیست. پیش از این نیز شمار بسیاری از سربازان و زخمیان نیروهای امنیتی از بی‌مهری‌های مسئولان‌‌شان به‌ویژه وزارت‌های داخله و دفاع شکایت داشته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: