نشر نوار تازۀ صوتی عبدالرووف، کودک ربوده‌شده در بلخ که در آن او زیر شکنجۀ آدم‌ربایان فریاد می‌زند، با موجی از واکنش‌های شهروندان در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.

در نوار صوتی فریاد این کودک هنگام شکنجه شنیده می‌شود و با گریه‌های مکرر به زبان اوزبیکی که واضح قابل فهم نیست، کمک می‌طلبد. خانوادۀ این کودک می‌گویند که عبدالرووف ۹ ساله در این نوار صوتی از پدرش می‌خواهد که به آدم‌ربایان پول پرداخت کند و او را نجات دهد.

محمدنبی، پدر عبدالرووف می‌گوید، این نوار صوتی را  روز پیش دریافت کرده است که در آن آدم‌ربایان برای رهایی فرزندش یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار دالر خواسته‌اند. او حکومت و مقام‌های امنیتی را به بی‌تفاوتی در پیوند به رهایی فرزندش متهم می‌کند.

با آن‌که فریاد‌های عدالت‌خواهی خانواده و نزدیکان این کودک از شش ماه به این‌سو با برپایی چادر اعتراضی در برابر دروازۀ مقام ولایت بلخ پهن شده؛ اما هنوز سرنخی دربارۀ مکان نگه‌داری این کودک به‌دست نیامده ‌است.

حمیده، خالۀ عبدالرووف ۹ ساله هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر حکومت به صدای‌ آنان گوش ندهد، اعتراض‌های گسترد‌ه‌تری را راه‌اندازی خواهند کرد.

هم‌زمان با قضیۀ ربوده‌شدن عبدالرووف ۹ ساله کارزاری با هشتگ عبدالرووف کجاست؟ و یک دالر برای رهایی عبدالرووف در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توییتر راه‌اندازی شده‌ و در این کارزار از مردم خواسته شده است که با پرداخت یک دالر در رهایی این کودک، سهیم شوند.

مقام‌های محلی بلخ با گذشت ماه‌ها تاکنون دربارۀ مکان و زمان رهایی عبدالرووف جزئیات دقیق نمی‌دهند. محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ می‌گوید که نیروهای امنیتی و امنیت ملی به گونۀ مشترک در جست‌وجوی این کودک‌اند.

حدود شش‌ماه پیش آدم‌ربایان ملبس با لباس پولیس عبدالرووف ۹ ساله را از مربوطات ناحیۀ چهارم شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ ربودند.

محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور در تاریخ ۲۷ جدی به مقام‌های امنیتی بلخ هشدار داد در صورتی که عبدالرووف را رها نکنند، تمامی آنان را از وظایف‌شان برکنار می‌کند؛ اما با گذشت زمان این هشدار نیز جدی گرفته نشده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: